نماتد کش بیولوژیک

نماتد کش بیولوژیک

نماتد کش بیولوژیک . نماتد کش ارگانیک . نماتد کش گیاه پایه . نماتد کش سیستمیک . نماتد کش ارزان . نماتد کش نماکوب . نماتد کش فصل پنجم . نماتد کش نماکوب پلاس .

نماتد انار یا نماتد ریشه گرهی انار یک انگل کرم سوزنی شکل است و با چشم غیر مسلح دیده نمیشود . محل زندگی این نماتد در خاک و ریشه گیاهان است. این انگل ها با تغذیه از ریشه های گیاهان به آن ها آسیب می زنند.

نماتد ریشه گرهی انار جذب مواد غذایی و آب را از خاک مختل می کند. نماتد انار در مناطق گرمسیری و معتدل دنیا پراکندگی بیشتری دارد. و کمییت و کیفییت محصولات کشاورزی را کاهش می دهد.

 میوه انار در میان محصولات باغی جایگاه خاصی دارد و کنترل و مبارزه با بیماری های موجود در باغات انار به منظور افزایش عملکرد کمی و کیفی آن ضروری است . نماتد های مولد گره ریشه یا Meloidogyne spp از عوامل مهم خسارت زا در باغات انار هستند . درخت انار یکی از گیاهان بسیار حساس نسبت به گونه های متفاوت این نماتد ها است . اهمیت مبارزه با این آفت از این نظر بیشتر است که انار بومی کشور عزیزمان ایران است . ایران بزرگ ترین تولید کننده انار در دنیاست. اهمیت استراتژیک این محصول برای صادرات و کسب درامد های غیر نفتی بر کسی پوشیده نیست.

نماتد کش بیولوژیک

علایم و نشانه های درخت انار آلوده به نماتد ریشه گرهی تورم و مشاهده گره گره شدن ریشه های درخت است.

نماتد گره ریشه یک انگل داخلی ساکن ریشه درخت است. این انگل پس ازاینکه وارد بافت ریشه شد با ایجاد یک سری غده بر روی ریشه ها باعث تضعیف عملکرد ریشه ها در جذب و انتقال آب و مواد غذایی می شود. و در نتیجه این فعالیت ها در قسمت های هوایی درختان علایم توقف در رشد و ضعف عمومی و زردی و ریزش برگ ها و حالت خشک شدن تدریجی سرشاخه های درخت همراه با کاهش در عملکرد دیده می شود. بافت سبک و نیمه سبک خاک باغ های انار نیز یکی از عوامل تشدید کننده این بیماری می باشد .

نماتد کش بیولوژیک ، نماتد کش ارگانیک ، نماتد کش ارزان

برای خرید نماتد کش نماکوب و نماکوب پلاس با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاوره؟
سلام
آیا برای خرید و یا استفاده از محصول، به مشاوره احتیاج دارید؟
Powered by